Kunstnikud

Helen Tago (s 1980) on lõpetanud Kunstiakadeemias graafika osakonna, jätkates kunstnikuna uute ohutumate tehnikate ning võtete omandamist omal käel ja erinevate meistrite juures. Kunstnikuna on tema töid enim mõjutanud tühermaa ja linn: selle rütmid ja esmapilgul nähtamatud vaheruumid. Kohad, mida on läbitud sadu kordi ning mille alateadvusse jäädvustunud infokillud hakkavad ladestudes moodustama omailma. Viimaste aastate töödes on ta tegelenud kahedimensioonilise graafika konverteerimisega kolmemõõtmeliseks: voltides tõmmiseid ja mängides nende vormi ja sisuga.  
 

Kaija Kesa (s 1978) on õppinud kunstiakadeemias graafikat ja interdistsiplinaarseid kunste. Tema looming on inspireeritud loodusest ning ökoloogis-eetilisest mõtteviisist. Seda kõike viljeleb ka oma kunstis. Inimese rikkalik sisemaailm, mis on kooskõlas teda ümbritseva keskkonnaga. Kaija Kesa on üks graafika.ee stuudio asutajatest ja kogenud töötubade ning kursuste läbiviija nii lastele kui täiskasvanutele.

kaija@graafika.ee
kaijakesa.ee

instagram.com/kaijakesa_printmaking
facebook.com/KaijaKesa
Lilli-Krõõt Repnau (s 1982) on multitalent, kes on õppinud Kunstiakadeemias nii graafikat kui ka animatsiooni. Nõnda rakendab ta mõlema eriala võtteid oma loomingus ning lisaks sellele on ta kätt proovinud ka kuraatori ja artikli kirjutajana. Kunstnik Repnau mõtiskleb ikka ja jälle, kuidas me tänapäeval suhestume materiaalsesse kultuuri ja mil viisil kõike neid ideid läbi kaasaegse graafika edasi anda.

repnau@graafika.ee
www.lillirepnau.xyz 
instagram.com/lilli_repnau
Katrin Kaev on lõpetanud graafika osakonna graafiku ja raamatukujundajana. Õppinud kalligraafiat. On graafika usku ja otsib väljundeid, et rääkida joone lugu. Jälgib joont ja otsib kokkupuutekohti, kus joonest saab pind ja pinnast vorm, ruum. Väljendab liikumist läbi ruumi, tajudes pinna olemasolu vormis ja vormi olemasolu ruumis.

kaev.katrin@gmail.com

Noole Mägi, Kunstiakadeemias õppinud graafik, kes, olles täiendanud end ka USAs, on peamiselt inspireeritud inimestest, mustritest ja värvidest. Püüdes näha kordusi ja kompositsioone ka igapäevaelus, loob Noole kunsti, mis peegeldab eelkõige lihtsat, pereelu ja tuttavaid paiku. Oma lemmiktehnikaks peab kunstnik sügavtrükki, täpsemalt kuivnõela, kuid viljeleb ka fotograafiat, kõrgtrükki ning kombineerib teoseid ka segatehnikas.

noole.magi@gmail.com
instagram.com/nolzik

Liina Lindenburg on oma hariduselt sisekujundaja, keda lummab trükikunsti maagia ja mitmekesisus. Talle meeldib näha, kuidas kunstiteos ruumi seinal ellu ärkab ja seal oma elu elama hakkab.

Liina on pikalt elanud hoopis Austraalia lõunapoolsemas saarosariigis, Tasmaanias, mille metsik loodus inspireeris teda taas pliiatsi järele haarama ja end kunsti alal täiendama.
Seal leidis Liina tee trükikunstini, mis on teda juba pikalt paelunud, astudes Hobartis Hunter Island Press nimelisse trükikunsti gildi, kus võttis osa mitmetest kursustest kuni leidis enda jaoks selle õige, mis teda täielikult lummas oma võimaluste rohkusega ja andis vabaduse kujutada tema lemmikut inspiratsiooniallikat, loodust, parimal viisil.
Liina on ka Tasmaanias asuvas The Pear Shed Gallery üks asutajaliikmetest ja tema tööd on reisinud üle maailma mitmetesse riikidesse.

fb.com/florafaunabyliina
liinaest@gmail.com
Kristi Neider (s 1976 Tartus) on õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis tekstiili ja hiljem Eesti Kunstiakadeemias graafikat. Alates 2008. aastast elab ja töötab Groningenis, Hollandis. Kristi teostab oma loomingut peamiselt linoollõike tehnikas. See on tehnika, mis nõuab aega, oskust ja kannatust ning teravaid nugasid. Kristi tööd koosnevad harilikult vähemalt 4-5 trükikihist. Iga värv on erinev trükikiht. Väga tihti kasutab ta reduktsioonitehnikat, st et terve töö lõigatakse välja ainult ühest linooliplaadist.

Kristi Neider on graafika.ee stuudio külaliskunstnik ja meie galerii on tema loomingu esindaja Eestis.

www.kristineider.com
www.instagram.com/kristineiderprints