Kunstnikud

Helen Tago (s 1980) on lõpetanud Kunstiakadeemias graafika osakonna, jätkates kunstnikuna uute ohutumate tehnikate ning võtete omandamist omal käel ja erinevate meistrite juures. Kunstnikuna on tema töid enim mõjutanud tühermaa ja linn: selle rütmid ja esmapilgul nähtamatud vaheruumid. Kohad, mida on läbitud sadu kordi ning mille alateadvusse jäädvustunud infokillud hakkavad ladestudes moodustama omailma. Viimaste aastate töödes on ta tegelenud kahedimensioonilise graafika konverteerimisega kolmemõõtmeliseks: voltides tõmmiseid ja mängides nende vormi ja sisuga.   
 
Kaija Kesa (s 1978) on õppinud kunstiakadeemias graafikat ja interdistsiplinaarseid kunste. Tema looming on inspireeritud loodusest ning ökoloogis-eetilisest mõtteviisist. Seda kõike viljeleb ka oma kunstis. Inimese rikkalik sisemaailm, mis on kooskõlas tema ümbritseva keskkonnaga – pidev vaimne areng. Ta on teadlik ja vastutav oma loomingu eest: tööprotsessist alates kuni näituse ülespanekuni välja.

kaijakesa.ee
kaija@graafika.ee
instagram.com/kaijakesa_printmaking
facebook.com/KaijaKesa

Foto: Eveli Ilvest
Lilli-Krõõt Repnau (s 1982) on multitalent, kes on õppinud Kunstiakadeemias nii graafikat kui ka animatsiooni. Nõnda rakendab ta mõlema eriala võtteid oma loomingus ning lisaks sellele on ta kätt proovinud ka kuraatori ja artikli kirjutajana. Kunstnik Repnau mõtiskleb ikka ja jälle, kuidas me tänapäeval suhestume materiaalsesse kultuuri ja mil viisil kõike neid ideid läbi kaasaegse graafika edasi anda.


www.lillirepnau.xyz 
instagram.com/lilli_repnau
repnau@graafika.ee

Marilyn Piirsalu (s 1981) on õppinud Kunstiakadeemias graafikat. Piirsalu on avatud erinevatele tehnikatele ning viimasel ajal on tema meelistegevuseks suureformaadilised kuivnõelad. Kuigi algimpulsiks on graafika, siis liigub ja loob ta vabalt erinevate meediumite vahel ning pole siis imestada et mõnest graafilisest lehest saab hiljem animatsioon, video või hoopis teksitiiliteos. Kunstnik Piirsalule meeldib pidevalt eksperimenteerida ning koos tekstiilikunstniku Kadi Pajupuuga on ta teinud ka suurejoonelisi installatsioone.

instagram.com/marilyn_printmaking
marilyn@graafika.ee