Käsitsi trükitud (jõulu)KAARDID
Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja käsitsi paberile trükkimisest graafika pressi abil. Kahe kuni kolme tunni jooksul saab osaleja valmis 6-12 kaarti, mis vajavad veidi kuivamist ning on seejärel igati sobilikud nii saatmiseks kui kinkimiseks.

Kaartide trükkimine on jõukohane kõigile ning annab vahetu kogemuse graafikast kui vanast trükikunstist.

Info ja registreerumine: kaija@graafika.ee

Soovi korral telli töötuba oma seltskonnale kas meie stuudios või mujal sobivas ruumis.
EX LIBRIS ehk märk oma lemmikraamatusse
Töötoas saad võimaluse teha oma isikliku eksliibrise ehk raamatu omanikumärgi. Nimi või mõni teine iseloomustav sümbol lõigatakse trükiplaadi sisse, millest omakorda trükitakse paberile graafiline jälg. Samast trükiplaadist jõuab töötoa jooksul jäljendeid valmistada ca kümme tükki. Pärast värvi kuivamist on eksliibrised valmis lemmikraamatute sisekaantele kleepimiseks. Eksliibris võib olla ka tore kingitus raamatuid hindavale sõbrale.

Info ja registreerimine: kaija@graafika.ee

GRAAFILISE LEHE sünd
Töötoas kavandab iga osaleja oma graafilise teose, seejärel valmistab trükiplaadi ning siis algab trükkimine graafika pressi abil. Võimalik on valida erinevate tehnikate vahel nagu kuivnõel, linoollõige, kollograafia.
Trükikunstil on omad võlud - esiteks on alati heas mõttes üllatuseks esimene tõmmis ehk trükitud graafiline leht, millelt selgub trükiplaadi välja lõikamise tegelik tulemus. Teiseks - ette on vaja valmistada vaid üks trükiplaat, kuid trükipressi abil saab seda paljundada olenevalt valitud tehnikast isegi sada korda, erinevate värvidega ja kõikvõimalikes kombinatsioonides. Trükkimine on tore ja võimalusterohke!
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele ja toimub olenevalt valitud tehnikast kas graafika stuudios või ka mujal.

Info ja registreerimine: kaija@graafika.ee

TEMPLI valmistamine
Mõned tähed omandavad aja jooksul suurema tähenduse, kui teised. Need võivad olla nii nimetähed kui ka tähistada mõnda olulist sõna, eset või sündmust.
Templi töötoas kavandame dekoratiivseid tähti või teisi olulisi sümboleid, lõikame need välja ja valmistame lihtsa templi. Templit on võimalik kasutada väga erinevalt, näiteks tembeldades ümbrikke, kujundada märkmeplokk, isiklik mapp või mõni teine meelepärane paberitoode.
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele. Templi valmistamise töötuba saab korraldada ka väljaspool graafika stuudiot. 

Info ja registreerimine: kaija@graafika.ee
Fotopolümeergravüür
Juhendab Helen Tago

Nagu nimigi viitab võimaldab tehnika trükiplaadil kasutada fotosid aga ka teksti ning joonistust. Töötoa jaoks oleks hea ettevalmistada kavand või võtta kaasa šablooniks sobilikke materjale (kilele trükitud mustvalged fotod (positiivid), pits, kuivatatud taimed. Valgustame ja ilmutame kujutise ning seejärel järgneb käsitsi trükkimine. 

Info ja registreerimine: helen@graafika.ee
Voolusöövitus vasele
Juhendab Helen Tago

Voolusöövitus on nn mittemürgine meetod metallisöövituseks. Katame plaadi lakiga, joonistame kuivanud laki sisse kujutise ja söövitame ohutult! Tulemuseks ofordiplaat, millest saab trükkida soovitud arvu tõmmiseid.

Info ja registreerimine: helen@graafika.ee